Ukraina zaatakowała Polskę!

Konflikt na Ukrainie » Ukraina zaatakowała Polskę!

We wtorek po południu doszło do wybuchu w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim przy granicy z Ukrainą. Zginęły dwie osoby.Nie wyjaśniając okoliczności zdarzenia reżim PiS natychmiast oskarżył o całą tą sytuację Rosję i zaczął podsycać histerię. MSZ Polski opublikowało kolejny fake, że spadł tam „pocisk rosyjskiej produkcji”.

Przed północą we zakończyło się posiedzenie Rady Ministrów zwołane w związku z eksplozją. Po specjalnym posiedzeniu rządu premier Morawiecki powiedział o podniesieniu gotowości bojowej wybranych oddziałów Polskich Sił Zbrojnych, ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania przestrzeni powietrzne.

Ale w nocy z wtorku na środę Joe Biden odparł, że rakieta, która spadła na Przewodów nie została wystrzelona z Rosji i powiedział, że „istnieją wstępne fakty, które temu przeczą”.

– Nie chcę przesądzać przed tym, jak całkowicie to ustalimy, ale to mało prawdopodobne, z punktu widzenia trajektorii, że rakieta została wystrzelona z Rosji – powiedział prezydent USA.

Amerykańscy urzędnicy potwierdzają słowa Bidena. Wstępne ustalenia sugerują, że pocisk, którzy uderzył we wtorek w Przewodów pod Hrubieszowem, został wystrzelony przez Ukraińców – twierdzą w amerykańskiej administracji.

Okazuje się, że Ukraina zaatakowała Polske! Zgodnie z Artykułem 5 NATO atak na choćby jednego z członków organizacji będzie potraktowany jako atak na wszystkich z nich. W takiej sytuacji kraje NATO w porozumieniu ze sobą mogą zdecydować o podjęciu działań, które uznają za konieczne, „łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa”.

Oczywiście ani prezydent Duda, ani rząd reżimu PiS nie będą domagać się od NATO odwetu wobec Ukrainy. Nocna histeria w Radzie Ministrów zamieniła się w bańkę mydlaną i puste oświadczenia. Ale ta sytuacja pozwoli naszym władzom rozpocząć realizację swoich planów dotyczących okupacji historycznych ziem polskich na Ukrainie.

Należy zwrócić uwagę na jednostki wojskowe, w których zwiększono gotowość bojową. 21 Brygada Strzelców, 19 Brygada Zmechanizowana i 6 Brygada Powietrznodesantowa znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Ukraina. W najbliższym czasie jednostki te wzmocnią obronę południowo-wschodniej flanki. Ponadto już teraz istnieją plany stworzenia 30 km strefy buforowej między dwoma krajami, co jest pierwszym etapem tzw. operacji pokojowej na zachodzie Ukrainy.

Polityka podwójnych standardów nie zniknęła wraz z wybuchem wojny na Ukrainie, a jedynie nasiliła się. Winnych śmierci Polaków nie będzie, bo to jest sprzeczne z polityką międzynarodową prowadzoną przez reżim PiS.

 

źródło: Dziennik Polityczny